close
uk
Шнековий насос і його недоліки

Шнековий насос і його недоліки

calendar 03.05.2019
eye 330
Все про насоси

Зміст:

 • Шнековий насос
 • Перевага заглиблювальних шнекових насосів:
 • Шнекові насоси мають так само і недоліки:
 • Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані:

  • Діаметр обсадної колони;
  • Якість води і вміст домішок у ній;
  • Продуктивність свердловини — дебіт.
  • Вимірюється куб. м води на годину; Відстань від поверхні до дзеркала води; Відстань від колодязя до далекої точки водорозбору; Необхідна продуктивність насоса, вимірюється куб. м/год або л/хв.

  Усі ці параметри (крім двох останніх) ви зможете знайти в паспорті свердловини, який при здачі об'єкта видає буровий майстер. Продуктивність насоса добирають, зважаючи на ваші особисті переваги, але вона має бути не більше дебіту свердловини. Нормою для приватного одноповерхового будинку прийнято вважати 2-3 куб. м/год. Якщо відстань до дзеркала води менше 8 м, варто звернути увагу на поверхневі електронасоси. У разі більш глибокого рівня необхідно обладнати погружной насос.

  Залежно від конструкції та принципу роботи розрізняють такі види заглиблювальних електронасосів:

  • Відцентровий — найбільш високий ККД з-поміж усіх видів насосів, але дуже залежимо від домішок у воді. При великому вмісті твердих частинок істотно скорочується термін експлуатації.
  • Вихровий — здатний створювати високий тиск, простота конструкції та обслуговування. Недоліком є ​​низька продуктивність і ККД.
  • Вібраційний — простий в обслуговуванні, низька собівартість, підходить для води з високим умістом домішок. Невисокий ККД і вібрація, що створюється під час роботи агрегату — основні недоліки. Через вібрації небажано його використання в свердловинах. Насос більш підходить для перекачування рідини з відкритих водойм або колодязів.
  • Шнековий. Розглянемо більш докладно …

   Шнековий насос

   Шнекові глибинні насоси користуються високим попитом за рахунок низької ціни і простоти експлуатації, але при цьому мають високі напірні характеристики і ККД у цілому. Провідні постачальники насосного обладнання на ринку України (Водолій, Aquatica, Omhiaqua) представили свої моделі заглиблювальних шнекових насосів (Водолій НВП 0,32-63У, Aquatica 777212, OMHIAQUA 2QGDA200)

  Шнекові (гвинтові) електронасоси призначено для перекачування чистої води і можуть застосовуватися при водопостачанні зі свердловин і резервуарів як для побутових потреб, так і технічних. Конструкція шнекового насоса дає змогу його використовувати у відкритих водоймах за умови наявності кожуха охолодження і вмісту домішок у рідині (піску, глини) не більше 0,5%.

  Насос шнековий для свердловини складається з електродвигуна і насосної частини, з'єднаними крізь перехідну муфту. У заглиблювальних гвинтових електронасосах шнек і водозабір розташовані зверху, що зменшує можливість всмоктування твердих частинок (піску, глини) з дна свердловини.

  Насосна частина: в корпусі з нержавілої сталі розташовані отвори для водозабору, шнек і втулка, гумовий зворотний клапан, фланець (може бути латунний або з нержавілої сталі), перехідна муфта. Шнек зроблений з неіржавілої сталі, втулка — з високоякісної гуми, що в сукупності забезпечують тривалий час роботи установки.

  У корпусі з нержавілої сталі вертикально розташований однофазні асинхронний, маслонаповнений двигун із вбудованим в обмотку термозахистом. Від насосної частини відділений фланцем, а крутний момент передається за допомогою валу. Охолодження відбувається за рахунок води, в яку занурений агрегат. Залежно від моделі конденсатори можуть бути вбудованими або ж винесеними назовні в конденсаторну коробку.

  Принцип роботи шнекового насоса для свердловини: крізь отвори в насосній частині вода надходить до шнек. Шнек насаджений на вал двигуна і за рахунок високих обертів проштовхує рідину крізь втулку в напірний патрубок. Таким чином досягається високий тиск при невеликій продуктивності. Як можемо бачити, конструкція і принцип роботи дуже прості, що є вагомою перевагою цього виду електронасоса.

  Занурювальні шнекові насоси застосовують в облаштуванні водопостачання приватних домоволодінь, подачі води для господарських потреб або організації поливання присадибної ділянки. Джерелом води можуть бути свердловина, колодязь або будь-який інший водойму.

  Таблиця продуктивності шнекових насосів фірми Aquatica показує можливість використовувати електронасоси в свердловинах завглибшки до 190 м, продуктивністю до 45 л/хв, а широкий модельний ряд дає змогу дібрати обладнання для будь-якого джерела.

  Перевага заглиблювальних шнекових насосів:

  • Невелика вартість порівняно з відцентровими насосами;
  • Простота конструкції та принцип роботи.
  • Це полегшує обслуговування і дає змогу проводити незначний ремонт або заміну запчастин без спеціальних навичок;
  • Головна особливість — забезпечує рівномірну подачу води з постійним тиском;
  • Низький рівень шуму і вібрації;
  • Можливість роботи в рідинах з утримання домішок (піску, мулу, глини) до 0.5%;
  • Висока надійність;
  • Широка область застосування.

   Шнекові насоси мають так само і недоліки:

   • Невисокий ККД щодо відцентрових насосів (≈ 40% і 60% відповідно);
   • Невелика продуктивність;
   • Чутливий до «сухого ходу», швидко псується за відсутності рідини в джерелі;

   Під час вибору й експлуатації заглиблювальних шнекових насосів варто звернути увагу, що в характеристиках часто зазначено максимальну продуктивність, обернено пропорційну глибині занурення. Простими словами: чим глибше опущений агрегат, тим менше води він здатний перекачувати. Заборонено запускати обладнання без рідини. Перевірка працездатності виробляється тільки в зануреному стані.

   Повний ремонт двигуна і діагностику краще довірити фахівцям, оскільки знадобляться додаткове обладнання та пристосування/

   Для правильного добирання насоса, консультації або оформлення замовлення, зв'яжіться з менеджером інтернет-магазину «Все для свердловин».

   Вам також може бути цікаво
   Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автомат

   Все про насоси

   calendar 01.04.2019
   eye (370)
   Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані: Діаметр обсадної колони

   Все про насоси

   calendar 03.05.2019
   eye (331)
   У самостійній установці системи немає нічого складного. Потрібно тільки дотриматися інструкції та з

   Статті

   calendar 24.10.2016
   eye (287)