close
uk
Тиск у гідроакумуляторі: який тиск має бути у баку насосної станції?

Тиск у гідроакумуляторі: який тиск має бути у баку насосної станції?

calendar 05.12.2021
eye 181
Статті

Зміст:

 • Оптимальні показники тиску в гідробаку
 • Як розрахувати необхідний тиск для гідроакумулятора
 • Як перевірити тиск у гідроакумуляторі
 • Регулюємо тиск у гідробаку
 • Як додати тиск у насосній станції
 • Як зменшити тиск на насосній станції
 • Щоб підтримувати стабільний тиск у системах водопостачання різних типів, застосовується гідроакумулятор (ресивер). Виробником обладнання задаються параметри тиску в баку, але при монтажі водопостачання можна самостійно розрахувати необхідні показники та виконати налаштування. Існують насосні станції з гідроакумуляторами (гідрофор) та окремі накопичувальні баки, що монтуються в систему. Принцип їх налаштування та регулювання однаковий.

  Оптимальні показники тиску в гідробаку

  Оптимальні показники тиску в гідробаку

  Безперебійна робота системи водопостачання та ресурс накопичувального бака залежать від таких факторів:

  • Правильний вибір тиску (мінімальний та максимальний), при якому автоматика включає насос.
  • Встановлення тиску в гідробаку.

  Тиск у накопичувальному баку не повинен перевищувати мінімальний показник, при якому відбувається запуск насоса, на 10–12%. При дотриманні цього правила, насосна станція (безбашенка) почне працювати, коли в гідроакумуляторі залишиться мінімальна кількість води. Наведемо простий приклад: якщо включення насоса відбувається за значенням 2 атмосфери (бар), показник у накопичувальному баку повинен становити 1,8 бар (мінус 10%).

  Багато хто питає, який тиск має бути в гідроакумуляторі 100 літрів? Необхідно розуміти, що об'єм накопичувального бака не впливає на цей параметр. Для обладнання 24, 50, 80 і 100 літрів цей показник дорівнює приблизно 1,5 бар. Для накопичувальних баків від 200 до 500 літрів тиск повинен перебувати на рівні 2 бар.

  У гідроакумуляторах до 150 л на заводі встановлюють значення 1,5 бар. Якщо ви мешкаєте в одноповерховому будинку та вживаєте мало води, показник можна знизити до 1–1,2 атмосфер. Це мінімально допустимий тиск у гідроакумуляторі, оскільки при подальшому зниженні буде розтягуватися гумова груша, що призведе до її дотику до металевого корпусу та швидкого виходу з ладу.

  Пристрій гідроакумулятора

  Напір у трубах буде знижено, що підвищить довговічність системи, але може призвести до обмеження використання деяких пристроїв (газова колонка, душова кабіна та інше). Підвищувати тиск вище 1,5 бар теж немає сенсу, тому що в цьому випадку повітря займатиме більше простору в баку, води буде закачано менше. Крім того, труби та сантехнічні прилади зношуватимуться швидше.

  Як розрахувати необхідний тиск для гідроакумулятора

  Кожен житловий будинок має систему водопостачання різної протяжності, в якій є безліч споживачів (сантехнічні прилади та обладнання). У зв'язку з цим необхідно розрахувати оптимальний тиск у гідроакумуляторі. Для цього є така формула:

  P=(Hmax+6)/10

  P – тиск повітря в атмосферах.

  Hmax — відстань до найвищої точки водопровідної системи у будинку.

  За верхню точку у двоповерховому будинку можна вважати душ, розташований на верхньому поверсі. Чим більше поверхів та відстань до споживачів, тим вище має бути тиск у накопичувальному баку. Виконаємо розрахунок з прикладу середньостатистичного двоповерхового будинку. Hmax у нас становить приблизно 7 метрів, тому розрахуємо показник наступним чином: P=(7+6)/10=1,3 бар. Тобто, для двоповерхового будинку значення тиску в гідроакумуляторі має бути на рівні 1,3 атмосфери.

  Для триповерхового будинку показник Hmax у середньому дорівнює 10 метрів, шляхом нескладних прорахунків отримуємо P=1,8 бар.

  Перш ніж купити гідроакумулятор (у разі окремої установки без насосної станції), необхідно розрахувати його обсяг. При цьому враховують максимальну витрату води на об'єкті, кількість включень насоса протягом години, тиск у ресивері, верхній та нижній параметри для включення обладнання, потужність насоса. Також необхідно грамотно налаштувати нижній та верхній показник увімкнення автоматики подачі води (реле тиску насосної станції). Різниця між цими параметрами впливає на об'єм рідини, що подається із накопичувального бака в систему.

  Як перевірити тиск у гідроакумуляторі

  Повітря, яке закачали в порожнину накопичувального бака в заводських умовах, поступово йде через ніпель та мембрану. Якщо тиск у гідроакумуляторі недостатній, це призведе до розтягування гумової груші при заповненні водою. Виконати необхідні вимірювання можна автомобільним манометром через золотник, розташований збоку бака насосної станції.

  Як перевірити тиск у гідроакумуляторі

  Устаткування відключають від електричної мережі, зливають воду та до золотника підключають вимірювальний прилад. Рекомендовано використовувати автомобільні або електронні манометри через мінімальну похибку. Якщо виявили, що показання нижче за необхідні, слід підкачати повітря за допомогою компресора. Після цього гідроакумулятор залишають на добу без підключення до системи і через час знову перевіряють і порівнюють показання.

  Важливий момент! Перевіряти тиск повітря у гідроакумуляторі необхідно в залежності від періодичності експлуатації системи. Для дач цю процедуру рекомендується виконувати на початку сезону, для приватних будинків – один раз на півроку. Основна ознака зниження тиску в гідроакумуляторі - підвищення частоти увімкнення та вимикання обладнання!

  Регулюємо тиск у гідробаку

  Регулюємо тиск у гідробаку

  Багато користувачів обладнання запитують, який тиск має бути у насосній станції. Нормальне функціонування обладнання залежить від трьох характеристик:

  • Тиск запуску насоса.
  • Тиск вимкнення насоса
  • Показник тиску в накопичувальному баку.

  Перші два параметри регулюються спеціальним реле, про тиск повітря в накопичувальному баку вже було сказано вище. На насосній станції цей пристрій розташований між насосом та гідроакумулятором (часто на вхідному штуцері бака).

  Як додати тиск у насосній станції

  Як додати тиск у насосній станції

  У реле є дві пружини, які розташовані вертикально. Вони закріплені регулювальними гайками на осі, мають різні розміри. Через велику пружину відбувається регулювання включення насоса (на фото позиція 4), маленька пружина дозволяє встановити різницю показників між верхнім та нижнім тиском (на фото позиція 3). Щоб збільшити значення, гайку регулятора великої пружини провертаємо за годинниковою стрілкою. Для початку достатньо одного повного обороту. Після цього вмикаємо насосну станцію і визначаємо значення тиску при вимиканні. Якщо воно в нормі, залишаємо все як є. Необхідно розуміти, що при такому регулюванні ми збільшуємо обидва показники (включення та вимкнення обладнання).

  Як зменшити тиск на насосній станції

  Щоб зменшити цей показник, великий регулятор (на фото позиція 4) крутимо проти годинникової стрілки. При цьому, як вже було сказано вище, знижуватиметься одночасно тиск увімкнення та вимкнення насоса. Для зміни різниці між верхнім та нижнім показником потрібно обертати малу пружину (на фото позиція 3). Для збільшення гайку регулятора крутимо за годинниковою стрілкою, для зниження проти годинникової стрілки. В цьому випадку нижній тиск залишатиметься незмінним, а верхнє (момент увімкнення насоса) буде змінюватися. Момент включення та вимикання визначаємо за манометром, розташованим на насосній станції. За базу прийнято брати заводські налаштування: запуск насоса – 1,4–1,8 бар, відключення – 2,5–3 бар.

  Наявність ресивера в системі – це необхідність, тому що з його допомогою підтримується потрібний напір, знижується зношування обладнання (включення та вимкнення насоса здійснюється рідше), попереджаються гідроудари. Перевірку та регулювання рівня тиску в накопичувальному баку необхідно проводити регулярно (мінімум один раз на півроку). Це дозволить системі водопостачання функціонувати без перебоїв упродовж тривалого часу.

  Вам також може бути цікаво
  Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автомат

  Все про насоси

  calendar 01.04.2019
  eye (385)
  Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані: Діаметр обсадної колони

  Все про насоси

  calendar 03.05.2019
  eye (338)
  У самостійній установці системи немає нічого складного. Потрібно тільки дотриматися інструкції та з

  Статті

  calendar 24.10.2016
  eye (296)