Насосна станція - це обладнання, покликане перекачувати підземні води з глибини до 8 метрів (з колодязя, свердловини). Насосні станції застосовуються для водопостачання приватних будинків (для свердловини або колодязя), підтримки тиску в системі, а також для поливу і зрошення.
При виборі насосної станції необхідно враховувати параметри:
Якщо ви плануєте купити станцію водопостачання або отримати консультацію по її вибору, зверніться до нашого менеджера. Здійснюємо відправку транспортними компаніями: Нова пошта, Автолюкс, Делівері. Для оптових і постійних клієнтів спеціальні умови співпраці!
Як вирішити задачу по забезпеченню приватного будинку або присадибної ділянки водою, якщо немає центрального водопостачання? Це питання виникає щоразу, коли власники заміських будинків облаштовують своє житло і намагаються досягти комфортних умов проживання або забезпечити елементарні побутові зручності. Якщо на вашій ділянці вже пробурено свердловину або викопаний колодязь, то вам необхідно купити насосну станцію для води, яку можна встановити в приямку при свердловині, а також в приміщенні, або погружний насос.
Насосні станції не єдине обладнання для перекачування води з-під землі і доставки її до точок водозабору. Цю ж задачу виконує погружний насос. У чому різниця між пристроями і який з них вибрати?
Погружний (глибинний насос) використовують в наступних умовах:
Водонасосні станції підходять:
Переваги насосної станції перед глибинним насосом - компактність і мобільність. Станції не займають багато місця, їх можна пересувати. Вони закачують воду зі свердловин невеликого діаметра, куди глибинний насос не пройде.
Термін служби насоса збільшується завдяки накопиченню води в гідроакумуляторі та зменшенню кількості вмикань/вимикань.
Є у водонасосних станцій і ряд мінусів, які обмежують або виключають можливість їх установки в певних умовах. Вони дуже шумно працюють, в результаті чого для них необхідно облаштовувати окреме приміщення зі звукоізоляцією. Також це приміщення має опалюватися взимку, адже при мінусових температурах вода в системі замерзне.
Насосна система вимагає спостереження: важливо контролювати тиск і роботу автоматики. Оптимальна робота системи можлива при глибині свердловини до 8 метрів.
Водонасосні станції можуть незначною мірою відрізнятися набором елементів, які входять в заводську комплектацію. Але є базові складові, які є основою будь-якої насосної станції:
Насосна станція комплектується одним з двох видів насосів: центробіжним або вихровим. Перші відкачують чисту або з невеликими домішками воду з глибини до 8 метрів. Вони можуть працювати, навіть якщо в системі з'являються пробки або бульбашки повітря з атмосфери. Виготовляються центробіжні моделі з чавуну або нержавіючої сталі.
Двигун вихрових насосів меншої потужності, а відповідно, їх продуктивність трохи слабше, ніж у центробіжних. Але у них є перевага - вони створюють великий тиск води при маленьких енерговитратах. Вони компактніше, споживають менше електроенергії. Але таке обладнання чутливе до потрапляння в нього твердих частинок, що призводить до швидкого зносу насоса. Рівень ККД невисокий - 45%. Тому вихрові пристрою не випускають великої потужністю: від 0,11 до 0,75 кВт,; тиском від 23 до 70 метрів.
Виходячи з будови і назви водонасосной системи, може здатися, що головний елемент, що забезпечує функціонування установки - насос. Однак основний комплектуючий елемент, що управляє роботою обладнання - реле. Воно визначає межі тиску в гідроакумуляторі. І коли максимальне або мінімальне значення досягнуто, реле дає команду насосу на запуск або відключення.
Отримавши сигнал від реле, насос починає закачувати воду в бак-накопичувач. Гумова мембрана всередині гідроакумулятора ділить його на дві частини: одна для повітря, інша - для води. Коли вода починає заповнювати колбу, тиск повітря підвищується.
Після досягнення граничного рівня тиску реле дає команду на відключення. Коли починається викачка води з гідроакумулятора, тиск повітря поступово падає. Реле фіксує мінімальне значення цього показника і запускає насос знову.
Щоб станція для води не працювала в холосту, деякі моделі водонасосних станцій забезпечені спеціальною системою захисту. Якщо у всмоктуючий трубопровід не надходить вода, спеціальний датчик сигналізує про це системі, яка відключає насос. Через 15-45 хвилин (в залежності від заданого періоду) обладнання запускається знову.
Якщо вода у всмоктуючому патрубку так і не з'явиться, система повністю відключиться. Запустити її знову вийде тільки вручну.
Перш ніж купити насосну станцію, необхідно вивчити паспорт свердловини. Після буріння документ видається власникам ділянки, де проводилися роботи. У паспорті прописані такі характеристики:
Ці показники говорять про продуктивність свердловини. Відповідно до них розраховується потужність насоса або робиться висновок про недоцільність використання водонасосної станції. Якщо при глибині свердловини 4-6 метрів вона не може видати обсяг води 1,7 м³ / год, то варто задуматися про більш глибоке бурінні до інших водоносних шарів. Потрібно буде придбати станцію з ежектором насосом або віддати перевагу глибинному обладнанню.
Визначивши продуктивність джерела, можна вибирати насос, потужність якого повинна бути трохи нижче цієї продуктивності. Добову потребу у воді сім'ї з 4 осіб забезпечить станція продуктивністю 4 м³ / год, з напором 50 метрів. Оптимальний обсяг бака-накопичувача - 24 літри.
Насос для станції водопостачання можна вибрати трьох типів: без ежектора, з вбудованим або виносним ежектором. Обладнання без ежектора споживає менше енергії, воно легке, не така гучне і дороге, як моделі з ежектором. Оптимально працює при глибині свердловини 4-6 метрів.
Для глибоких шахт (від 9 до 45 метрів) необхідно купувати модель з ежектором. Недоліки такого обладнання - ціна і шум. У зв'язку з останньою особливістю встановлювати такий насос можна тільки в окремих будівлях, що не примикають до житлових об'єктів. Ще один варіант монтажу - приямки біля свердловини або колодязя, також розташовані на відстані від житлових приміщень.
Насос з виносним ежектором вирішить проблему. Окремий всмоктуючий блок опускається безпосередньо в свердловину або колодязь, що знижує рівень шуму від роботи обладнання. Недолік такого обладнання - чутливість до забруднень, тому його потрібно захистити від піску і мулу.
Ще одна складова насосної станції, потребуюча особливої уваги при виборі обладнання - накопичувальний бак. Побутові потреби сім'ї з 4 осіб забезпечить гідроакумулятор на 24 літри. Якщо на ділянці, наприклад, є присадибне господарство, варто віддати перевагу баку об'ємом 50 літрів. Якщо в будинку бувають перебої з електроенергією, рекомендується вибрати гідроакумулятор більшого обсягу - так в господарстві буде запас води до усунення неполадок.
Головне у виборі бака-накопичувача - віддати перевагу новій моделі, з гумовою мембраною. Гідроакумулятори старого зразка рідко, але ще зустрічаються на ринку. Вони коштують дешево, але дуже ненадійні в експлуатації. У них відсутня гумова груша, а рівень тиску вимірюється поплавками, які подають на контролер вкрай неточну інформацію. Такі ємності негерметичні. Їх складно монтувати: вони вимагають установки вище всіх точок відбору води, щоб забезпечити необхідний тиск. Найчастіше таким місцем вибирається горище, але якщо поплавки вийдуть з ладу, затоплення будинку не уникнути.
При покупці станції для подачі води не варто економити на автоматиці. Керуюча електроніка, запобіжні датчики, блокування від сухого ходу, захист від перегріву - все це забезпечить злагоджене функціонування всіх елементів системи і застрахує станцію від поломок, перевантажень і збоїв в роботі.
Визначитися з моделлю насосної станції, її комплектацією допоможуть фахівці інтернет-магазину «Свердловина». У нас ви зможете підібрати установку більш ніж з 30 моделей імпортного виробництва (Італія, Китай). У нашому магазині представлені водонасосні станції різних технічних характеристик: напором від 30 до 60 метрів, потужністю від 05, до 1,5 кВт, продуктивністю від 40 до понад 90 літрів в хвилину.
Магазин «Свердловина» реалізує продукцію за привабливою ціною. Ми не чергові посередники в довгому ланцюжку перекупників, а офіційний дилер вітчизняних і закордонних виробників. Також своїм покупцям ми гарантуємо транспортування товару по Україні зі знижкою 15-40% завдяки договорам про доставку з компаніями «Делівері», «Нова пошта», «Автолюкс».
Товар | Ціна |
---|---|
Станція 1.1кВт Hmax 45м Qmax 85л/хв (самовсмоктувальний насос) 24л Україна | 3731.0 грн |
Станція 0.75кВт Hmax 45м Qmax 55л/хв (самовсмоктувальний насос) 24л Україна | 3362.0 грн |
Станція 1.1кВт Hmax 48м Qmax 60л/хв (самовсмоктуючий насос нерж) 24л Україна | 4059.0 грн |
Станція 0.75кВт Hmax 40м Qmax 80л/хв (самовсмоктуючий насос) 24л Україна | 3383.0 грн |
Станція 0.37кВт Hmax 35м Qmax 35л/хв (вихровий насос) 24л Україна | 2460.0 грн |
ТОП-5 популярних товарів з цієї категорії:
Вартість товарів з цієї категорії за одиницю без урахування доставки