Все про насоси

Каналізаційна насосна станція (КНС) – пристрій, який забезпечує примусове перекачування стічних вод у септик або централізований колектор. Її установка є доцільною у випадках, коли система з якихось причин не може працювати самопливом. Завдяки насосному агрегату можна забути про проблеми з функціонуванням сантехніки або засміченням в трубах.

Фекальні насоси - особливий вид обладнання, яке призначене для перекачування сильно забруднених рідин (стічні води) та густих мас (з в'язкою, щільною субстанцією) із вмістом фракцій різних розмірів. Дані агрегати знайшли широке застосування у різних галузях промисловості, сільського, житлово-експлуатаційного господарства. Деякі моделі використовуються в побуті, інші використовуються комунальними службами, аварійними бригадами співробітниками різноманітних підприємств.

Одним із обов'язкових елементів басейнів є насоси. Дані пристрої гарантують безпеку використання водних об'єктів, допомагають з організацією правильного догляду, підтримання чистоти споруди. Існують різні види даного обладнання, через що у багатьох виникають труднощі з тим, як вибрати насос для басейну. Які особливості мають ті чи інші види насосних агрегатів, які характеристики та критерії важливі при виборі конкретних моделей для організації функціонування басейнів? Пропонуємо докладніше розібратися у цих питаннях.

Затоплені підвали та колодязі, дія паводкових вод, забруднення каналізації, осушення ґрунтових шарів є критичними ситуаціями, вирішити які дуже складно або взагалі неможливо при використанні звичайних насосів. Для швидкого відкачування брудної води у таких ситуаціях потрібні лише спеціальні насосні агрегати – дренажні. Завдяки надійній конструкції вони здатні забезпечити продуктивне відкачування засмічених рідин. Потужними дренажними насосами користуються співробітники аварійних та комунальних служб, власники дачних та заміських ділянок.

Розширювальні баки – важливі компоненти будь-якої системи опалення, які відповідають за компенсацію температурного збільшення обсягу теплоносія. Як показує практика, у разі підвищення температури на 10 градусів обсяги води збільшуються на 0.3%. Рідини є майже стисливими, тому при такому розширенні виникає необхідність кудись подіти надмірний обсяг. Для цього і використовуються розширювальні резервуари, куди потрапляє «зайва» гаряча вода, поки не охолоне і не зменшиться в обсязі. Такий принцип перешкоджає попаданню в трубопровід повітря та утворенню повітряних пробок, що згубно впливало б на трубопровід.

Колекторна група є центральним вузлом будь-якої складної системи водяного опалення, що складається з двох гребінок та низки додаткових компонентів. Головним завданням колектора системи опалення є рівномірне розподілення теплоносія по всіх контурах для ефективного обігріву кожної кімнати. Також дані конструкції дозволяють здійснювати управління та регулювання потоку нагрітої рідини. Особливо актуально використовувати колектор для теплої підлоги.

Сьогодні у переважній більшості приватних будинків, а також у багатьох міських квартирах роблять індивідуальне опалення. Це рішення дає низку незаперечних переваг, таких як обігрів житлових приміщень за власним графіком, підтримання комфортного мікроклімату в кожній окремій кімнаті, з урахуванням вимог та фізіологічних особливостей кожного домочадця.

Щоб не мати проблем зі здоров'ям, необхідно вживати воду, склад якої повністю відповідає санітарним нормам за наявністю домішок, має відповідні органолептичні показники. Але в Україні у більшості регіонів вона є непридатною для пиття та приготування їжі, що потребує застосування спеціальних пристроїв для очищення. У цій статті розглянемо, як вибрати проточний фільтр для води, їх різновиди, принцип роботи. Кожен житель нашої країни повинен розуміти, що застосування подібних пристроїв — це не забаганка, а необхідність, від якої залежить стан його здоров'я та членів сім'ї.

Щоб підтримувати стабільний тиск у системах водопостачання різних типів, застосовується гідроакумулятор (ресивер). Виробником обладнання задаються параметри тиску в баку, але при монтажі водопостачання можна самостійно розрахувати необхідні показники та виконати налаштування. Існують насосні станції з гідроакумуляторами (гідрофор) та окремі накопичувальні баки, що монтуються в систему. Принцип їх налаштування та регулювання однаковий.