close
uk
Як вибрати якісний насос для свердловини або колодязя правильно?

Як вибрати якісний насос для свердловини або колодязя правильно?

calendar 29.09.2016
eye 80
Все про насоси

Зміст:

 • Критерії вибору
 • За особливостями роботи розрізняють 2 типи насосів:
 • Насос — основний елемент насосної станції, та й системи водопостачання дачі або приватного будинку взагалі. Якщо ви замислилися, як вибрати насос для свердловини правильно, то прозорливість і хазяйновитість — ваші основні риси.

  Критерії вибору

  Основні параметри, які зумовлять ваш вибір насоса, це його:

  • продуктивність;
  • потужність;
  • глибина, дебет і діаметр свердловини; необхідний напір;
  • і, зрозуміло, вартість.

  Продуктивність — це скільки води ви отримуєте за одиницю часу, а потужність — сила, з якою маса води піднімається зі свердловини. Щоб дізнатися потрібну продуктивність, потрібно знати базові характеристики свердловини, зокрема її глибину і діаметр. Згодом замулювання призводить до зменшення глибини свердловини, тому потрібно пам'ятати: насос має знаходитися на відстані не менше 1 метра від донного фільтра. Діаметр свердловини або обсадної труби необхідно враховувати при виборі діаметра насоса.

  Окремо слід сказати про дебет — швидкість наповнення свердловини водою. Цей критерій, скоріше, умовний, адже взимку свердловина наповнюється повільніше, ніж навесні або влітку. Дізнатися його самостійно досить проблематично, тому краще уточнити у бурильників — вони зазвичай залишають відомості про параметри свердловини і надають рекомендації до вибору насоса.

  Також на вибір насоса впливає добова потреба сім'ї в воді, адже, вибравши насос з дуже великою потужністю, ви будете істотно переплачувати за електроенергію, та й вартість таких агрегатів на порядок вище. Маленька потужність стане запорукою нестачі у воді, що позначиться на комфортабельності житла.

  Ціни на насоси залежать від виробника, потужності, матеріалу виготовлення. Але звертати увагу під час вибору потрібно не на виробника, а на технічні характеристики насоса.

  Два основні типи насосів

  За особливостями роботи розрізняють 2 типи насосів:

  • поверхневі;
  • занурювальні (вони ж глибинні).

  Якщо вам складно визначитися, який насос для свердловини вибрати, досліджуйте особливості кожного типу і порівнюйте з параметрами свердловини.

  Поверхневі насоси встановлені просто на поверхні землі та відкачують воду за допомогою всмоктування. Не варто купувати насос такого типу при глибині понад 8 метрів, оскільки потужність агрегатів недостатня для подачі рідини з великої глибини. Перевага цього типу в простоті монтажу, однак пам'ятайте, що не варто використовувати гумовий шланг — він не пропустить воду крізь стиснення стінок. Значно краща звичайна труба невеликого діаметру.

  Якщо ж проблема в тому, який насос вибрати для свердловини з глибиною від 8 метрів, шукати потрібно з-поміж заглибних насосів.

  Різновиди:

  • Відцентрові — найпопулярніші моделі, працюють за рахунок відцентрової сили, яку створюють лопаті гребних коліс під час обертання вала. Уважається, що вартість їх відповідає якості, хоча вони коштують дорожче, ніж вібраційні.
  • Шнекові (або гвинтові) — цей вид насоса використовують для перекачування чистої води, діаметр труби досягає 8 см. Так само він підтримує тиск, що забезпечить безперебійну подачу води на дачі або в приватному будинку.
  • Вихрові — головна перевага цього насоса — високий і постійний тиск при великих подачах рідини. Вони витривалі та високопродуктивні.
  • Вібраційні — досить дешевий варіант, але велика ймовірність перегрівання. Працюють від вібрацій мембрани, від чого виникає різниця тисків і рідина перекачується в системі водопостачання. Якщо ви купуєте вібраційний насос, зверніть увагу на наявність термовимикача, який захистить обладнання від перегрівання та особливості захоплення води (краще нижньою частиною).

  Якщо ж свердловина завглибшки від 10 метрів, краще використовувати глибинні (свердловинні) насоси. Вони значно складніші в установці, дорожчі, але і служать не одне десятиліття. Зважаючи на те, що насоси знаходяться в трубах, заповнених водою, це дуже великий термін.

  Краще брати моделі з автоматичним керуванням і не доводити їх до межі можливостей — насос, що тривалий час працює на повну потужність, незабаром перегорить.

  Тепер ви знаєте, як вибрати водяний насос, і можете легко почати його встановлення.

  Вам також може бути цікаво
  Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автомат

  Все про насоси

  calendar 01.04.2019
  eye (385)
  Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані: Діаметр обсадної колони

  Все про насоси

  calendar 03.05.2019
  eye (338)
  У самостійній установці системи немає нічого складного. Потрібно тільки дотриматися інструкції та з

  Статті

  calendar 24.10.2016
  eye (297)