close
uk
Гідроакумулятор або контролер тиску? Що краще? Відповідь експерта

Гідроакумулятор або контролер тиску? Що краще? Відповідь експерта

calendar 01.04.2019
eye 331
Все про насоси

Зміст:

 • Гідроакумулятор
 • Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автоматизації процесу подачі води. Погодьтеся, не дуже зручно щоразу за потреби набрати води вмикати і вимикати насос із розетки. Зрештою ми хочемо отримати автоматизовану систему водопостачання, тобто коли вентиль відкритий, повинна бігти вода, а коли закритий — вимикатися насос. З цим важким завданням впорається автоматика.

  Автоматику поділяють на два основні типи: механічна й електронна.

  1. Механічна автоматика — це реле тиску, що забезпечує ввімкнення і вимкнення насоса при зміні тиску води. Так само може комплектуватися додатково реле захисту від “сухого ходу”, манометром. Пристрій має верхній і нижній поріг спрацьовування, що регулюється шляхом натягу пружини. При досягненні нижнього порогу контакти замикаються — і насос вмикається. При верхньому порозі контакти розмикаються і знеструмлюють апарат. Основним завданням реле захисту від “сухого ходу” є відключення обладнання, коли в свердловині закінчилася вода, оскільки це призведе до поломки обладнання. Переваги механічної автоматики: низька вартість, простота в експлуатації та налаштування. Основні недоліки: установка тільки з гідроакумулятором, менш функціональний порівняно з контролером.
  2. Електронний контролер тиску (пресконтроль) — більш досконалий прилад для автоматизації подачі води, ніж реле тиску, має низку переваг:
  • Датчик тиску і реле протоки дають змогу контролеру ввімкнути або вимкнути насос по протоку, тобто насос запускається за тиском увімкнення, а вимкнення — після перекриття вентиля і припинення протоку по трубопроводу. Тиск ввімкнення може бути обмежений заводськими настройками. Другий режим роботи контролера тиску — за встановленими налаштуваннями (верхній і нижній поріг). Кількість режимів залежить від моделі контролера тиску. Але варто врахувати, що другий режим працює тільки в парі з гідроакумулятором. Приклади контролера з двома режимами роботи — Aquatica 779546, Italtecnica Brio Top.
  • Усі електронні контролери оснащено захистом від “сухого ходу” — запобігання роботи насоса “в холосту” і вихід його з ладу через перегрів.
  • Індикатори роботи контролера на блоці керування.
  • Автоматичний перезапуск через певні проміжки часу після зупинки насоса реле захисту від сухого ходу.
  • Вбудований зворотний клапан. Варто врахувати, що водорозбір між насосом і контролером тиску неможливий. Автоматика не побачить зниження тиску, тому не запустить насос.
  • Гаситель гідроударів — невеликий гідроакумулятор у корпусі контролера. Приклад такої автоматики — Pedrollo Easy Press II. Якщо ви не плануєте встановлювати гідроакумулятор, то варто звернути увагу на контролер із гасителем гідроударів.
  • Вбудований монітор полегшить налаштування контролера і роботу з ним.
  • Функція плавного пуску насоса істотно збільшить термін його служби, зменшить гідроудар.
  • Антиціклічність запобігає постійному запуску і зупинці насоса під час протікання рідини в системі, тим самим убезпечить від поломки дороге обладнання.

  Залежно від моделі та конструкції контролера тиску він може мати всі ці функції або тільки деякі, встановлюватися в парі з гідроаккуулятором або без нього. Кожен контролер розрахований на максимальну потужність. Потужність насоса повинна бути менше цього показника. При виборі пресконтроля варто звернути увагу, що деякі контролери тиску встановлюються тільки в вертикальному, або тільки в горизонтальному положенні, наприклад, Aquatica 779534 встановлюється тільки вертикально

  До електронної автоматики так само належить контролер тиску з функцією частотного перетворення. Це найкраща автоматика на сьогоднішній день.

  Крім усіх названих вище переваг, частотний перетворювач регулює швидкість обертання валу двигуна залежно від обсягу споживання води. Таким чином досягається однаковий тиск у всіх точках водорозбору. Якщо відкритий один вентиль — крильчатка насоса крутиться з однією швидкістю, якщо відкрити ще один вентиль — частота обертання збільшиться, а тиск в точках водорозбору буде однаковим. Ще важлива перевага — це значна економія електроенергії та ресурсу насоса.

  Гідроакумулятор

  Гідроакумулятор являє собою металевий бак з гумовою мембраною (грушею) всередині. Між стінкою бака і мембраною створюється тиск шляхом закачування повітря. Заводська предзакачка 1,5 bar, але це тиск можна змінювати залежно від потреб. Для регулювання передбачений ніпель. Принцип дії: під тиском насоса в гідроакумулятор подається вода, наповнюючи мембрану до певного обсягу. Після відключення системи, на воду починає тиснути повітря, закачане в гідробак, тим самим виштовхуючи її в водопровід до тих пір, поки значення тиску гідроакумулятора не зрівняється з тиском системи. Варто враховувати, що місткість гідробака 40-60% води від заявленого обсягу.

  Гідроакумулятор виконує три основні функції:

  • Захист від гідроудару. Гідроакумулятор гасить різке підвищення тиску від включення системи при відкритті вентиля.
  • Гідроакумулятор зменшує кількість пусків насоса за рахунок певного запасу води в мембрані. Якщо вам потрібно набрати води в чашку, насос не буде запускатися, а запас води компенсується за рахунок гідроакумулятора. За відсутності напірного бака відбудеться повноцінний запуск системи. Таким чином мембранний гідроакумулятор істотно продовжує термін служби обладнання та водопровідної системи.
  • Підтримання стабільного тиску в системі.
  • Створює запас води на випадок вимкнення електроенергії або вихід з ладу агрегата.

  Залежно від матеріалу виготовлення гідроакумулятори бувають з нержавілої сталі та пофарбованої сталі. Нержавілий акумулятор має низку переваг перед сталевим, але коштує дорожче. Мембрана з харчової EPDM-гуми. За обсягом баки можуть бути 24 л, 50 л, 80 л, 100 л, 150 л, 200 л, 300 л, 500 л, 750 л ... 2000 л. Максимальний тиск 10 bar. Вибір моделі оптимального гідроакумулятора залежить від напірних характеристик, продуктивності насоса, кількості споживання води і з якою метою використовується. Наприклад, для одноповерхового будинку, в якому мешкає сім'я з 4 чоловік і 3-4 точки водорозбору оптимальним вибором буде бак об'ємом 80-100 л. Для зручності монтажу гідроакумулятор буває вертикальний або горизонтальний. Добре зарекомендували себе на ринку італійські виробники баків Gidroferra, Aquasystem, Imera.

  Широкий модельний ряд автоматики і гідроакумуляторів дає змогу дібрати оптимальне обладнання для автоматизованого водопостачання, максимально враховуючи побажання клієнта і його можливості. Обираючи обладнання, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем.

  Вам також може бути цікаво
  Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автомат

  Все про насоси

  calendar 01.04.2019
  eye (332)
  Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані: Діаметр обсадної колони

  Все про насоси

  calendar 03.05.2019
  eye (292)
  У самостійній установці системи немає нічого складного. Потрібно тільки дотриматися інструкції та з

  Статті

  calendar 24.10.2016
  eye (251)