close
uk
Як вибрати каналізаційний люк

Як вибрати каналізаційний люк

calendar 04.07.2022
eye 79
Статті

Зміст:

 • Призначення люків
 • Матеріали виготовлення люків
 • Як встановити каналізаційний люк
 • Горловини септиків, оглядових та дренажних колодязів мають бути закриті каналізаційними люками — такими є вимоги СНіП та Санітарно-епідеміологічної служби. Комплектуючі для інженерних систем на ділянці слід уважно підбирати: вони повинні бути якісними і довговічними, відповідати рівню навантаження. Але як правильно підібрати каналізаційний люк, на що звернути увагу? Саме про це ми і поговоримо сьогодні!


  Призначення люків

  Навіщо і як встановити каналізаційний люк — питання, які постають практично перед кожним власником присадибної ділянки. Незважаючи на простоту конструкції, такі модулі виконують надзвичайно важливі функції.

  • Захищають людей і тварин від потрапляння в колодязь і травм, що супроводжують це.
  • Запобігають накопиченню сміття та опадів у місцях виходу інженерних комунікацій.
  • Захищають запірну арматуру від випадкових поломок.
  • Виключають поширення неприємних запахів.
  • Забезпечують зручний доступ до комунікацій для ремонту та обслуговування.

  Матеріали виготовлення люків

  Матеріал — перше, на що необхідно звернути увагу, якщо вас цікавить, як вибрати каналізаційний люк. Сьогодні на ринку представлено декілька основних типів виробів.

  • Чавунні. Для виготовлення металевих люків застосовується сірий чавун (клас СЧ20) або ковкий чавун (марка ВЧШГ-500-7). Такі вироби міцні та довговічні: служать до 100 років, здатні витримувати навантаження в 25–40 т. Однак подібні моделі дорогі, мають велику вагу, приваблюють викрадачів металу. Крім того, на звичайній присадибній ділянці навряд чи виникають високі навантаження. Все це робить чавунні люки непопулярним варіантом для встановлення будинку.

  • Полімерні. Виготовляються з ливарного ПВХ із додатковим армуванням. Головні переваги – демократична ціна, іскробезпека та тривалий термін служби (до 50 років). Питання про те, як встановити садовий люк, вирішується просто, адже конструкція дуже легка. Такі моделі чудово підходять для встановлення на газоні або в пішохідній зоні.
  • Полімерно-піщані. Для цих люків використовують суміш із піску, термопластичного полімеру та барвників. Лиття в поєднанні з гарячим обпресуванням надає конструкції особливої ​​міцності, що дозволяє конкурувати з чавунними моделями. При цьому полімер-піщані люки легші за металеві, служать близько 50 років, підходять як для пішохідних зон, так і для проїжджої частини з низькою інтенсивністю руху (навантаження до 3 т).
  • Композитні. Даний матеріал – це специфічна суміш на основі поліефірних смол та скловолокна. Заготівля опресовується у гарячому вигляді. Такі вироби легші за металеві, здатні витримувати навантаження до 40 т (залежно від класу). При цьому питання про те, як загерметизувати каналізаційний люк з полімеру не варто: особливості конструкції перешкоджають проникненню опадів. Однак під впливом сильної спеки жорсткість кришки знижується.
  • Гумові. В основі матеріалу - каучук та різноманітні пластифікатори. Гумова суміш легко переносить контакт з хімічно агресивними речовинами, здатна витримувати навантаження до 12,5 т і вплив різних погодних умов. Це гарний вибір для пластикової криниці в пішохідній зоні або місці з низьким транспортним навантаженням.
  • Бетонні та залізобетонні. Вироби з армованого бетону дуже міцні і довговічні, мають рівномірну щільність, але використовуються рідко через велику вагу. Однак установка такого люка виправдана, якщо необхідно закрити криницю нестандартного розміру.

  Незалежно від вибраного матеріалу враховуйте клас навантаження, на який розрахований модуль. Якщо люк буде розташований на території, що не охороняється, рекомендуємо вибирати модель, оснащену запірним елементом.

  Як встановити каналізаційний люк

  Після покупки виникає питання, як встановити пластиковий каналізаційний люк або модуль з будь-якого іншого матеріалу. Загальні правила монтажу однакові.

  • Підготовка монтажної зони. Модуль, що розміщується в пішохідній або проїжджій зоні, необхідно встановлювати врівень з основною поверхнею. Для цього проводиться виїмка ґрунту. Якщо конструкція розташовуватиметься на газоні або в іншому місці без спеціальних покриттів, кришка повинна підніматися над землею на 5 см.
  • Встановлення. Відповісти на питання про те, як краще закріпити каналізаційний люк — просто: за допомогою цементного розчину. Для цього довкола опорного кільця монтують опалубку. Всередину вкладають обичайку та вирівнюють її по горизонталі. Опалубку заливають розчином, контролюючи, щоб він не потрапив у шахту колодязя.
  • Завершення монтажу. Після застигання цементної суміші опалубку акуратно видаляють, підсипають ґрунтом і роблять вимощення шириною 1 м з ухилом, що веде від кришки. Цей елемент можна пофарбувати або замаскувати. Зверніть увагу на те, як кріпиться каналізаційний люк у конкретній моделі. Сучасні вироби оснащені зручним пазом – досить просто вкласти кришку в обичайку.


  У більшості випадків питання про те, як ущільнити каналізаційний люк, не стоїть, адже елементи якісного виробу ретельно підігнані один під одного. Якщо потрібно забезпечити максимальну гідроізоляцію, рекомендується вибирати моделі із гумовими вкладишами.

  Вам також може бути цікаво
  Щоб підтримувати стабільний тиск у системах водопостачання різних типів, застосовується гідроакуму

  Статті

  calendar 05.12.2021
  eye (2537)
  Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автомат

  Все про насоси

  calendar 01.04.2019
  eye (1674)
  Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані: Діаметр обсадної колони

  Все про насоси

  calendar 03.05.2019
  eye (1477)