close
uk
Як правильно вибрати проточний фільтр для води

Як правильно вибрати проточний фільтр для води

calendar 05.12.2021
eye 37
Статті

Зміст:

 • Які бувають фільтри проточного типу?
 • Як працює проточний фільтр для води?
 • Плюси та мінуси проточного фільтра
 • Проточний фільтр для води чи система зворотного осмосу?
 • Підбиття підсумків
 • Щоб не мати проблем зі здоров'ям, необхідно вживати воду, склад якої повністю відповідає санітарним нормам за наявністю домішок, має відповідні органолептичні показники. Але в Україні у більшості регіонів вона є непридатною для пиття та приготування їжі, що потребує застосування спеціальних пристроїв для очищення. У цій статті розглянемо, як вибрати проточний фільтр для води, їх різновиди, принцип роботи. Кожен житель нашої країни повинен розуміти, що застосування подібних пристроїв — це не забаганка, а необхідність, від якої залежить стан його здоров'я та членів сім'ї.

  Як правильно вибрати проточний фільтр для води

  Водопровідна вода може містити частинки іржі, що осідає на трубах. У ній можуть бути перевищені норми пестицидів, що потрапляють з полів у водойми, крім того, її надмірно хлорують, що надає характерного неприємного смаку і запаху. Вода зі свердловин має підвищений вміст солей жорсткості та сірководню, в ній може бути перевищено відсоток важких металів, заліза, може бути присутнім мул, пісок та інші суспензії, що знаходяться в ґрунті. Тому при очищенні обов'язково повинні враховуватися дані моменти.

  Які бувають фільтри проточного типу?

  • Фільтр-глечик. Простий варіант, який є колбою з вставним картриджем, що здійснює очищення води. Коштує недорого, ресурс одного фільтра становить 100-750 літрів, застосовується для приготування їжі, чаю та кави на кухні. Фільтрує воду повільно, одна заливка дозволяє отримати від 2 до 3 літрів очищеної рідини.
  • Потрійний фільтр для води. Складаються з трьох елементів, що фільтрують, кожен з яких виконує певні функції. Монтаж обладнання проводиться під кухонним миттям, кран виводиться зверху стільниці. Оптимальний варіант щодо співвідношення «ціна-якість», завдяки чому більшість українців вибирають саме його.
  • Система зворотного осмосу. Також є проточним фільтром, який має три модулі, що очищають, як і попередній варіант, але додатково обладнаний спеціальною мембраною у форматі бака. З її допомогою відбувається видалення забруднень, бактерії та домішок будь-якої природи та етіології на 99,8%. Багато хто питає, який проточний фільтр для води краще? На це питання не можна відповісти однозначно, тому що кожен з перелічених вище видів має свої особливості, переваги і недоліки. Все залежить від специфіки застосування, хімічного та органолептичного складу рідини.

  Як працює проточний фільтр для води?

  Як працює проточний фільтр для води

  Триступінчасті фільтри для води проточного типу функціонують так:

  • Механічна очистка. Відбувається повне видалення грубих забруднень, до яких належить пісок, мул, іржа та всілякі суспензії. Застосовується найчастіше картриджі зі спіненим пропіленом, що затримує частинки, які мають розмір понад 5 мікронів. Також на вході в триступінчастий фільтр часто встановлюється механічна сітка для уловлювання більших елементів. На виході отримуємо прозору воду, яка потребує ще двох етапів очищення.
  • Видалення солей жорсткості. У водопровідній воді, а тим більше свердловин, відсоток цих сполук перевищує встановлені норми. Це є причиною виникнення накипу в чайнику, проблем із суглобами та іншими органами людини. Картридж з іонообмінною смолою відмінно справляється з цими солями, знижує їхню концентрацію до необхідних значень, вода стає не такою жорсткою, як була спочатку. Також за його допомогою усувається неприємний колір та запах.
  • Сорбція органіки та хлору. Застосовується вугільний картридж, за допомогою якого видаляються хлор та його похідні, шкідливі для організму органічні сполуки у воді.

  Плюси та мінуси проточного фільтра

  Переваги такого обладнання полягають у тому, що рідина використовується повністю. Проточний фільтр для питної води цього типу має високу продуктивність, його вистачає (при грамотному підборі з урахуванням особливостей води у конкретному регіоні України), щоб вживати якісно очищену воду, яка відповідає всім санітарним нормам.

  З мінусів відзначимо неповне видалення домішок та необхідність ретельно підбирати тип картриджів. Крім того, при тривалому їх використанні страждає якість складу води, що очищається, в ній з'являється все більше небажаних речовин і сполук. У зв'язку з цим рекомендується проводити своєчасну заміну картриджів у міру їх забруднення.

  Проточний фільтр для води чи система зворотного осмосу?

  Проточний фільтр для води або система зворотного осмосу?

  У системі зворотного осмосу рідина проходить щонайменше чотири ступені очищення, але набагато частіше застосовується обладнання з п'ятьма чи шістьма стадіями. Етапи наступні:

  • Перші три картриджі, як і в потрійному проточному фільтрі, видаляють механічні домішки (пісок, мул, іржа), хлор та його сполуки, надмірні солі жорсткості.
  • Четвертий етап – мембранне очищення. За допомогою технології зворотного осмосу відбувається повне видалення всіх сполук та домішок, що вже було зазначено вище.
  • П'ятий етап – мінералізація. Глибоке очищення видаляє не тільки шкідливі сполуки та домішки, але й корисні для організму речовини. Для мінералізації використовуються спеціальні фільтри, насичені природними мінералами. Проходячи через них, вода знаходить оптимальний склад для пиття та приготування їжі.
  • Шостий етап – дезодорація. Використовується переважно на дорогому обладнанні. За допомогою фільтра з активованого кокосового вугілля, вода знаходить ледь вловимий солодкуватий присмак, стає приємною для пиття.

  Для магістральної водопровідної води у більшості регіонів України вистачає триступінчастої фільтруючої системи, яка дозволяє повністю видаляти механічні, біологічні та молекулярні сполуки, пестициди, знижувати до нормальних значень вміст солей кальцію, магнію та важких металів. Що стосується свердловин, необхідний хімічний аналіз їх вмісту. Зворотний осмос даватиме максимальний ступінь очищення води, і в низці регіонів без нього неможливо забезпечити її нормальний склад.

  Підбиття підсумків

  Очищення проточної води в Україні є необхідною процедурою. Причому це стосується як міських квартир з водопроводом, так і приватних будинків, заміських ділянок зі свердловинами. Вибір проточного фільтра води бажано робити на підставі проведеної експертизи її хімічного складу. Це дозволить максимально прибрати шкідливі для організму сполуки та домішки, залишивши необхідні для нормальної життєдіяльності мінерали. Використовувати потрібно картриджі перевірених брендів, які повністю відповідатимуть заявленим виробником характеристикам, купувати їх слід в інтернет-магазинах, які довгі роки займаються обладнанням та комплектуючими для водопостачання.

  Вам також може бути цікаво
  Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автомат

  Все про насоси

  calendar 01.04.2019
  eye (384)
  Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані: Діаметр обсадної колони

  Все про насоси

  calendar 03.05.2019
  eye (338)
  У самостійній установці системи немає нічого складного. Потрібно тільки дотриматися інструкції та з

  Статті

  calendar 24.10.2016
  eye (296)