close
uk
Як вибрати глибинний насос для води. Наочний приклад

Як вибрати глибинний насос для води. Наочний приклад

calendar 15.04.2015
eye 113
Статті

Зміст:

У наш час сучасний будинок складно уявити без водопроводу. Більшість власників нерухомості дедалі частіше обирає автономну систему водопостачання. Майже відразу ж постає питання про те, як же вибрати правильний насос для свердловини? У продажу є багато насосів для свердловин і насосних станцій, але як дібрати правильний?

У попередній статті "Як вибрати свердловинний насос. Параметри свердловини" ми вивчили параметри, за якими досить легко можна дібрати правильний насос для свердловини, а зараз ми на прикладі визначимо параметри свердловинного насоса для вашої свердловини.

Отже, для початку визначимо потрібну висоту підйому води глибинним насосом: припустимо, що глибина свердловини становить 31 метр: Статичний рівень води 19 м .: Динамічний рівень 28 м .; (З урахуванням сезонного коливання рівня води) Відстань від свердловини до будинку 10 метрів по горизонталях; Ставимо гідроакумулятор з тиском 2.5 атм. (25 метрів) Визначаємо напір насоса.

Насос необхідно опустити в воду завглибшки мінімум 29 метрів (у динамічному режимі стовп води над насосом повинен становити мінімум 1 метр). Беремо із запасом і опускаємо насос завглибшки 30 метрів. Максимальна глибина занурення насоса в цій свердловині становить 30-30,5 метрів. (Більшість заводів виробників зазначає максимальну глибину занурення свердловинних насосів на глибину, що становить 0,5-1 метр від дна свердловини.) Отже, почнемо розрахунок: 29 м. Глибина занурення насоса, відстань до будинку 10 м = 1 м (довжина по горизонталі 9- 10 м = 1 м по вертикалі, тиск в точці забору 25 м.

Складаємо й отримуємо цифру, що дорівнює 55 м або 5,5 атм. — це і буде тиск насоса. Далі визначаємо продуктивність насоса. Беремо сім'ю з 3-х чоловік, нормальна витрата води на одну людину становить максимум 300 літрів на годину. На трьох витрата становить 0,9-1 куб. м/год. В результаті ми отримали дві цифри, за якими і вибираємо потрібний нам за параметрами свердловинний насос.

Для довгої та надійної експлуатації насоса необхідно купити гідроакумулятор і реле тиску або замість них, популярний останнім часом, електронний контролер тиску. В результаті виходить автоматична насосна станція водопостачання, що складається з свердловинного насоса реле тиску і гідроакумулятора.

До речі, якщо ваші підрахунки збіглися з нашими, то вам підійде такий глибинний насос — Aquatica 777121, Aquatica 777102, Aquatica 777402 або вище, або Водолій (Побутовий) БЦПЕ 0,5-63У або вище.

Вам також може бути цікаво
Після проведення бурових робіт і облаштування свердловини, наступним на черзі постає питання автомат

Все про насоси

calendar 01.04.2019
eye (370)
Вибір типу насоса залежить від безлічі параметрів. Необхідні вихідні дані: Діаметр обсадної колони

Все про насоси

calendar 03.05.2019
eye (331)
У самостійній установці системи немає нічого складного. Потрібно тільки дотриматися інструкції та з

Статті

calendar 24.10.2016
eye (287)